می توانم اولین سایت سرگرمی آموزش کودک با هدف فرهنگسازی اجتماعی در ایران می توانم اولین سایت سرگرمی آموزش کودک با هدف فرهنگسازی اجتماعی در ایران

کودک دارای معلولیت ایرانی؛ رکورددار شنا

 رضا پژمان کودک 9 ساله ای، که به طور مادر زاد از هر دو پا و دست راست درای معلولیت است، در مدت 4 ماه با یادگیری شنا به صورت حرفه ای موفق به ثبت دو رکورد در 50 متر کرال سینه و کرال پشت معلولان شده است. رضا کودک کم سن و سالی که با معلولیت دست و پنجه نرم می کند، اما با شنا در استخر و آب های آزاد، خیلی ها را به تحسین وا داشته است.

معلولیتش مادرزادی است، اما این شرایط نتوانسته او را از رویاهایی که در ذهن همه کودکان می گذرد، دور کند. می گوید عاشق ریاضی و شناست و دوست دارد وقتی بزرگ شد جراح قلب و عروق شود، زیرا به این شکل می تواند به خیلی ها کمک کند. اینها بخشی از حرف های رضا پژمان است؛ کودکی که با وجود سن و سال کم و معلولیت، رویاهای بزرگ و زیادی در سر دارد؛ رویاهایی که به دلیل پشتکاری که دارد، دست نیافتنی به نظر نمی رسند.

رضا درباره آرزوهایش می گوید: آرزو دارم روی سکوهای قهرمانی بایستم و با پرچم ایران یک دور قهرمانی بزنم. آرزو دارم دکتر بشوم و به مردم کمک کنم. حافظ قرآن شدن هم یکی دیگر از آرزوهایم است.

شناگر خردسال بجز شنا فعالیت های دیگری نیز انجام می دهد. او به نقاشی علاقه مند است و تاکنون در مسابقات قرآنی و اذان، مقام هایی در ناحیه به دست آورده است. رضا اکنون درکلاس چهارم دبستان درس می خواند و می گوید چون تلاش بسیاری کرده، توانسته شنا را خوب یاد بگیرد. او می گوید: هر شخصی با تمرین به آرزوهایش می رسد، زیرا خواستن، توانستن است. اکنون رضا بخوبی می تواند در رشته های چهارگانه شنا فعالیت کند. خودش می گوید: همه شنا ها را بلدم، اما تخصصم کرال پشت است.

اگر می خواهید رضا قهرمان این فصل “سایت می توانم” شود به او ستاره دهید…

شما هم میتوانید به قهرمان کوچک مورد علاقه خود ستاره بدهید
با تشکر از امتیازدهی شما