می توانم اولین سایت سرگرمی آموزش کودک با هدف فرهنگسازی اجتماعی در ایران می توانم اولین سایت سرگرمی آموزش کودک با هدف فرهنگسازی اجتماعی در ایران

عینک موزیکال ویژه نابینایان

راهنمایی برای درک فاصله و رنگ اشیاء اون هم با یک عینک!!

حتما شما هم از این بازی ها کردید که یک نفر چیزی را در جایی مخفی کرده و دیگری را با زدن ضربه و تولید صدا در پیدا کردن آن راهنمایی می کند. هرچه قدر که فرد به مخفیگاه نزدیک تر شود، شدت ضربه ها تند تر و هر چه بیشتر فاصله بگیرد، شدت ضربه ها کند تر می شود. حالا محققین با ایده گرفتن از این بازی کودکانه طرحی را برای نابینایان ارائه کرده اند تا بتوانند اشیا اطراف خود را راحت تر شناسایی کنند.

تیمی از محققین یک گجت پوشیدنی جدید به نام “ای موزیک” طراحی کرده اند که می تواند اطلاعات بینایی را به حجمی از صدای تم های موسیقی تبدیل و در اختیار افراد نابینا و کسانی که دچار اختلالات بینایی هستند، قرار دهد. این وسیله جدید یک عینک است که فرد نابینا آن را بر روی چشم خود قرار می دهد. بر روی فریم این عینک یک لنز دوربین جاسازی شده که با هدفونی در انتهای یکی از دسته های عینک در ارتباط است.

نقش اصلی این تصاویر آن است که به زبان موزیکال ترجمه می شوند و با نشانه های شنیداری فرد نابینا را در راه یابی کمک می کنند. و البته برای هر رنگ نیز یکی از آلات موسیقی فرض می شود. برای مثال رنگ آبی صدای طبل، سبز صدای نی و …. تصویر با وضوح و کیفیت بالا در اسکن انجام شده، به معنی نزدیک شدن به شیئ مورد نظر و صدای آلات موسیقی به معنی دسترسی پیدا کردن به جسمی با رنگ خاص است. به این شکل فرد نابینا هم می تواند دوری و نزدیکی جسم را درک کند و هم اینکه یک درک موسیقیایی از رنگ های مختلف داشته و میان آنها تمایز قائل شود.

امید است با توسعه این طرح وسیله ای حساس تر و قابل استفاده برای نابینایان ایجاد شود تا آنها نیز قادر باشند کارهای خود را نظیر خرید و یا گردش خارج از منزل، بدون نیاز به کمک دیگران انجام دهند.

منبع: معلولان نیوز

http://events.o2i-

ingenierie.fr/new-balance-pas-cher/
legend blue 11s for

sale
nike air max pas cher
nike air max pas cher
replique montre
nike air max pas cher
nike air max 90 pas cher
jordan 11 legend blue
new balance pas cher
http://www.novaedia.fr/nike-air-jordan-pas-cher/
jordan gamma blue 11
replique montre